افزایش امنیت پژو با ۱۲ راهکار امنیتی

یکی از شایع‌‌‌ترین نقص‌ها در سرقت خودروی پژو مربوط به نقص درب این خودرو است. در این مقاله به نکاتی خواهیم پرداخت تا بتوانید امنیت خودروی پژو خود را به طرز قابل‌ توجه‌ای بالا ببرید. با ما همراه باشید!

افزایش امنیت پژو

پژو یکی از ایمن‌ترین خودروهای داخلی در بازار کشور ایران است. اما این ایمنی در برابر دزدی و ضدسرقت بودن در ایران، ضعیف می‌باشد. به‌همین‌دلیل همواره پژو یکی از سرقت‌های آسان در بین سارقان بوده است. در این مقاله به نکاتی برای افزایش امنیت پژو خواهیم پرداخت.

برای افزایش امنیت و ضد سرقت نمودن پژو ۲۰۶ چه کنیم؟

انواع مدل‌های پژو بدون صندوق و صندوقدار در سطح شهر وجود دارد. قسمت هایی از این خودروها نیاز به ایمن کردن در برابر سرقت دارند که روش‌هایی را معرفی خواهیم کرد. با استفاده از این نکات می‌توانید خودروی خود را در برابر سرعتِ عمل سرقتِ سارقان ایمن ‌کنید.

شایان ذکر است که این ماشین در تست ایمنی شرکت “یورو ان‌کپ” شرکت کرده و موفق به گرفتن ۴ ستاره از ۵ ستاره کامل ایمنی در بخش بزرگ‌سال شده است.

۱- برای خودروی خود قفل فرمان نصب کنید.

قفل فرمان اولین وسیله‌ای ا‌ست که باید برای خودروی خود تهیه کنید. زیرا ساده‌ترین نوع از نظر سرقت می‌باشد که در معرض دید قرار دارد. توجه داشته باشید که نصب یک قفل فرمان می‌تواند فقط سرعت سرقت را برای سارق کم‌تر کند و به تنهایی بازدارنده نیست.

افزایش امنیت پژو

۲- خودروی خود را در معرض دید پارک کنید.

هیچ سارقی دوست ندارد در کمتر از ۲۴ ساعت توسط پلیس دستگیر شود. پس اگر شما خودروی خود را در مکان‌های پر رفت‌و‌آمد و یا در زیر دوربین منازل پارک کنید، احتمال سرقت را بسیار کاهش داده‌اید.

به یاد داشته باشد که قوانین موجود و تدابیر امنیتی در سازمان ها و اداره‌جات، اجازه دسترسی افراد متفرقه را به فیلم‌های ضبط شده نمی‌دهد.

همچنین داخل خودروی خود اشیای قیمتی را به نمایش نگذارید. این کار باعث رغبت سارقان به باز کردن درب خودرو و یا حتی شکستن شیشه می شود. هیچوقت حتی برای یک لحظه، درب های خودرو را باز نگذارید تا کسی از خودرویتان سرقت نماید.

۳- برای خودروی خود قفل پدال نصب کنید.

قفل پدال‌های مختلفی برای خودروی پژو وجود دارد. شما می‌توانید از مدل قفل کتابی ضد اسید استفاده کنید. چون نصب و باز کردن این قفل برای هر کسی حتی با کلید مشکل است.

۴- برای خودروی پژو خود قفل زاپاس نصب کنید.

نصب قفل زاپاس برای جلوگیری از سرقت لاستیک زاپاس خودرو وسیله ای بازدارنده و موثر است که از موارد پیشنهادی برای افزایش امنیت خودروی می‌باشد.

افزایش امنیت پژو

۵- محافظ کامپیوتر و باتری برای خودروی پژو خود نصب نمایید.

محافظ کامپیوتر و باتری پژو وسیله‌ای‌ست که بر روی باتری و کامپیوتر پژو نصب می‌شود. باز نمودن این نوع محافظ به آچار مخصوص و زمان زیادی نیاز دارد. به‌همین‌دلیل احتمال سرقت باتری یا کامپیوتر بسیار پایین می‌آید. در نمونه‌های جدید این نوع محافظ، قفل کلیددار حذف شده و پیچ مخصوصی استفاده می‌شود که بدون کلید مخصوص آن، قابل باز کردن نیست.

۶- محافظ قفل و سیم کاپوت برای خودروی خود نصب کنید.

محافظ قفل کاپوت و محافظ سیم کاپوت پژو دو وسیله فلزی است که از ورود هر گونه میله یا وسیله توسط سارق به داخل قفل خودرو جلوگیری می‌کند. این محافظ‌ها نمی‌گذارند که سارق کاپوت خودروی شما را از بیرون دستکاری کند.

همچنین بخوانید: چگونه امنیت خودرو را بالا ببریم؟ راهکارهای افزایش ایمنی خودرو

۷- کورکن پژو را برای چهار درب خودرو خود نصب نمایید.

یکی از روش‌های دسترسی سارق به داخل خودرو، خم کردن درب خودرو و باز کردن قفل آن می باشد. در اکثر خودروهای جدید، قفل چهار درب حذف شده و دیگر با وجود ریموت و قفل مرکزی کارایی بالایی ندارند.

افزایش امنیت پژو

کورکن پژو وسیله‌ای‌ست که بر روی سوراخ‌های درب را به صورت کاملا تمیز و فابریک می‌پوشاند. سارقین بعد از دیدن این کورکن از سرقت و دست‌برد به خودروی شما منصرف خواهند شد. این قفل بعد از برداشتن ضامن‌های قفل چهار درب خودرو نصب می‌گردد.

کورکن ماشین پژو

۸- قفل رینگ برای چرخ خودروی خود نصب نمایید.

یکی دیگر از راه‌های افزایش امنیت پژو، استفاده از قفل رینگ می‌باشد. قفل رینگ نوعی پیچ است که آچار مخصوصی دارد. به خاطر همین علت، کسی نمی‌تواند چرخ‌های خودرو را با آچار چرخ باز کند و نیاز به آچار مخصوص دارد.

۹- نصب دزدگیر بر روی خودرو

دزدگیر خودرو یکی از مواردی است که برای افزایش امنیت پژو نیاز می‌باشد. این وسیله، بازدارنده‌ای برای سارقین است. اگر خودروی شما دارای دزدگیر باشد دزد با مشاهده چراغ چشمک‌زن دزدگیر به سراغ خودروی بعدی می‌رود. اما وجود دزدگیر مستلزم این نیست که موارد دیگر را رعایت نکنید. زیرا که اگر دزدگیر فعال باشد و خودروی شما توسط موارد دیگر ایمن نشده باشد، سارق ممکن است، در کمتر از ۲۰ ثانیه بتواند سرقت خود را انجام دهد.

۱۰- نصب ردیاب یا جی پی اس (GPS) خودرو

تمام روش‌هایی که در این مقاله به آن پرداختیم، همگی برای جلوگیری از سرعت عمل سارق در سرقت خودرو بود. اگر سارق حرفه‌ای باشد، ممکن است به هر نحوی خودرو را سرقت کند. اگر می‌خواهید پس از سرقت خودرو، بلافاصله متوجه شوید. همچنین پیامکی مبنی بر روشن شدن خودرو دریافت کنید و مسیر آن را بر روی نقشه مشاهده کنید، بایستی یک ردیاب استاندارد برای خودروی خود نصب کنید. با اینکار می‌توانید به‌راحتی کمتر از چند ثانیه با فرستادن یک پیامک به ردیاب خودرو، آن را خاموش کنید.

دزدگیر سیم‌کارتی خودرو چیست؟ مزایای دزدگیر سیم‌کارتی

خرید و نصب جی‌پی‌اس با یک نصاب حرفه‌ای، از بهترین روش‌هایی است که برای امنیت و نگهداری خودرویتان می‌توانید انجام دهید. زیرا نصاب با نصب ردیاب در جایی غیرقابل دسترس سارق، به شما در حفظ امنیت خودرو کمک می‌کند.

۱۱- با مبلغی بسیار اندک خودرویتان را بیمه سرقت در جا کنید!

اگر خودروی خود را هر شب بیرون از پارکینگ پارک می‌کنید، حتما پیشنهاد می‌کنیم که خودرویتان را بیمه بدنه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *