بهترین تجهیزات ضروری و دائمی داخل خودرو که به آن نیاز دارید!

تجهیزات خودرو، لوازمی هستند که در هر زمان و مکانی به آن‌ها احتیاج پیدا می‌کنید. در این مقاله به معرفی کاربردی‌ترین لوازم مهم داخل اتومبیل از جمله جعبه ابزار، لوازم یدکی، ابزار هشداردهنده، ابزار سفر و همچنین نکات مهم و اساسی قبل از مسافرت خواهیم پرداخت.

تجهیزات خودرو

هر صاحب خودرویی به یک جعبه ابزار و تجهیزات ضروری داخل ماشین نیاز دارد. هنگامی که شما در چندین کیلومتری خانه‌تان باشید، و یا در سفر هستید و ماشینتان خراب شده، این لوازم کاربردی می‌تواند به کارتان ‌آید. تجهیزات خودرو، جز جداناشدنی از ماشین هستند که رانندگی را برای شما لذت‌بخش‌تر می‌کنند.

تجهیزات داخل ماشین

در ادامه شما را با کاربردی‌ترین ابزاری که باید در داخل خودروی خود به‌همراه داشته باشید، آشنا می‌کنیم:

۱- جعبه ابزار

– لوازم یدکی

اگر شمع‌، وایر و یا فیلتر هوای خودرویتان را به‌تازگی تعویض کرده‌اید، نمونه‌های استفاده شده‌ای که هنوز در شرایط مناسبی قرار دارند را در جعبه‌ابزارتان نگه‌داری کنید. علاوه براین داشتن چندین نمونه تسمه، مدل‌های پیچ و مهره در جعبه‌ابزارتان ضروری می‌باشد. همچنین به‌همراه داشتن نوار چسب داکت، می‌تواند به شما برای پر کردن سوراخ لاستیک‌ها و سپر کمک کند.

لوازم یدکی

– لاستیک زاپاس

لاستیک زاپاس را همیشه به همراه داشته باشید و باد آن‌را چک کنید، هیچ‌چیز تحقیر‌آمیز‌تر از یک لاستیک زاپاس خالی از باد در زمانی که شما به آن احتیاج دارید نیست!

– اسپری پنچرگیری لاستیک

در اغلب مسافرت‌ها لاستیک خودرو پنچر می‌شود و شما هم لاستیک زاپاس ندارید؛ در این مواقع داشتن اسپری پنچرگیری شما را نجات می‌دهد که می‌تواند درز‌های کوچک تایر را بگیرد و این امکان فراهم می‌شود تا با ایمنی بیشتر خود را به نزدیک‌ترین مکانیکی برسانید.

– ست ابزار آچار، آچار چرخ و پیچ گوشتی خودرو

وجود یک آچار چرخ‌ همراه و استاندارد، برای ماشین‌ در مواقعی که لاستیک خودرو پنچر می‌شود، لازم است. همچنین ست آچار و پیچ‌گوشتی را در ابزارهای موردنیاز ماشین خود داشته باشید. در مواقعی که نیاز دارید،‌ به‌راحتی می‌توانید کاپوت ماشین خود را بالا زده و اتصال ترمینال باتری خود را شل کنید، پیچ‌های شل شده را سفت کنید و یا سایر مشکلات ساده دیگر خود را حل کنید.

تجهیزات خودرو

– پمپ سیفونی

هنگامی‌که بنزین خودرویتان تمام شده و در راه مانده‌اید، پمپ سیفونی می‌تواند گزینه مناسبی باشد. این پمپ برای انتقال بنزین از دبه به باک خودرو کارایی دارد و دیگر احتیاجی به استفاده از دهان برای این‌کار نیست!

– کابل باتری‌به‌باتری

این ابزار یکی از واجب‌ترین تجهیزات خودرو است که همیشه باید در ماشینتان داشته باشید. در خرید این وسیله محتاط باشید و با گارانتی آن را خریداری نمایید.

۲- ابزار هشداردهنده خودرو

– مثلث خطر شبرنگ

داشتن مثلث‌ خطرشبرنگ در شرایطی که ماشینتان در شب خراب شده و در خطر هستید، بسیار ضروری است. این وسیله را در فواصل “۱۰۰ الی ۲۰۰ متری” محلِ توقفِ خودرو برای هشدار به بقیه رانندگان قرار دهید.

تجهیزات خودرو

– سیستم رهیاب ( GPS )

سیستم‌های رهیاب از مفیدترین فناوری‌هایی است که برای امنیت خودروها به‌کار می‌رود. برای اطلاعات بیشتر درباره این سیستم می‌توانید به مقاله زیر مراجعه کنید:

دزدگیر سیم‌کارتی خودرو چیست؟ مزایای دزدگیر سیم‌کارتی

– حسگرهای هشداردهنده

از دیگر تجهیزات خودرو که باید همراه داشته باشید، حسگرهای هشداردهنده هستند. در حال حاضر، حسگرهای بسیاری وجود دارد که نزدیک شدن خودرویتان را به دیگر خودروها و احتمال برخورد به آن‌ها را هشدار می‌دهد. اما این حسگر صوتی، تمام لبه‌هایی را که ارتفاعشان در حدی است که ممکن است خودرویتان هنگام پارک کردن، به آن‌ها نزدیک شود و برخورد کند، شناسایی کرده و به شما هشدار و خودرویتان را از خراش احتمالی نجات می‌دهد.

– قفل چرخ خودرو (ضد سرقت)

با نصب قفل چرخ، خودروی شما دیگر گزینه سارقان نیست.بهترین ابزار جهت ارتقا ایمنی لاستیک خودرو در برابر سارقانیک بازدارنده مطمئن در برابر سرقت لاستیک خودرووسیله ای برای حذف عامل استرسقابل نصب بر روی هر چهار چرخ خودرو نصب سریع و آسانبهترین ابزار جهت جلوگیری از سرقت رینگ و لاستیکفقط یکبار برای همیشه قفل‌ها را بر روی لاستیک خودرو ببندید دیگر فقط کسی می‌تواند لاستیک‌ها را باز کند که کلید آنرا داشته باشد.نیازی به باز و بسته کردن قفل نیست.

تجهیزات خودرو

۳- ابزار سفر

– کیسه زباله خودرو

حفظ نظافت یکی از کارهایی است که همه‌ی ما موظف به انجام آن هستیم. حتما برایتان اتفاق افتاده است که هنگام سفر در خودرو، به جایی برای قراردادن زباله‌های خود نیاز داشته‌اید. در چنین مواردی یا باید زباله را تا رسیدن به یک سطل زباله، نزد خود نگه‌دارید یا باید مکانی مشخص در خودرو داشته باشید و زباله را درون آن بیندازید. راه دوم بسیار راحت‌تر و کم‌دردسرتر است و برای تحقق آن می‌توانید از یک کیسه‌ی زباله‌ی خودرو استفاده کنید.

– جعبه کمک‌های اولیه

یکی از مهم‌ترین وسایل ضروری در هر خودرو داشتن کیت کمک‌های اولیه و یا حتی کیت‌بقا هست. ولی با پرداخت مبلغی اندک می‌توان ایمنی خود و خانواده‌مان را در جاده‌ها تضمین کنیم.

کمک اولیه

– چراغ قوه

شما با داشتن چراغ قوه اگر ماشین‌تان خراب شده، می‌توانید آن را زیر کاپوت گذاشته و خودروی خود را تعمیر کنید. همچنین در مواردی که مثلث خطر را در دید رانندگان دیگر می‌گذارید، برای هشدار بیشتر می‌توانید از چراغ قوه‌تان استفاده کنید.

– کمپرسور باد فندکی

این ابزار از کاربردی‌ترین وسایل جانبی خودرو است. ممکن است در منزل و یا در مسافرت، متوجه کم باد شدن تایر ماشین خود شوید. نیازی به رساندن ماشین به تعمیرگاه نیست و تنها با در اختیار داشتن یک کمپرسور باد فندکی، خود قادر به تنظیم باد لاستیک خواهید بود.

این دستگاه درواقع یک مینی کمپرسور هوا است. دارای یک موتور الکتریکی کوچک است که هوا را در یک سیلندر فشرده می کند. به دلیل داشتن حجم و وزن کم قابل حمل است. این وسیله بدون نیاز به شارژ و باتری بلکه با استفاده از فندک خودرو شارژ می شود. فقط در عرض چند دقیقه فشار باد لاستیک های خودرو شما را افزایش می‌دهد و پس از آن می توانید با اطمینان رانندگی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *