افزایش امنیت صندوق عقب پراید

صندوق عقب خودروی پراید از لحاظ کیفیت و امنیت در سطح پایینی قرار دارد. به‌همین‌دلیل از آسان‌ترین سرقت‌ها محسوب می‌شود که سارقان با ترفندهای بسیار ساده آن را باز می‌کنند.

قفل صندوق عقب پراید

خودروی پراید یکی از خودروهایی محسوب می‌شود که پایین‌ترین امنیت را در بین خودروها دارا می‌باشد. به‌همین‌دلیل مالکان باید به فکر امنیت این خودرو برای ممانعت از دستبرد سارقان باشند. یکی از آسان‌ترین قسمت‌های خودروی پراید که موردعلاقه‌ی سارقان برای دستبرد می‌باشد، صندوق عقب پراید است. تیم سیستم‌های امنیتی آلارمید، در این مقاله راهکارهایی برای امنیت صندوق عقب پراید برای شما مخاطبان عزیز بازگو خواهد کرد.

چگونه امنیت خودرو را بالا ببریم؟ راهکارهای افزایش ایمنی خودرو

روش‌هایی برای امنیت صندوق عقب پراید

امروزه سرقت خودرو و لوازمی که درون آن وجود دارد، به دغدغه‌ی ذهنی برای مالکان آن تبدیل شده است. به‌همین دلیل حفظ و افزایش امنیت خودرو اهمیت ویژه‌ای دارد. معمولا باز کردن صندوق عقب پراید توسط سارقان نیاز به ابزار خاص و پیچیده‌ای ندارد و تنها با یک پیچ‌گوشتی و اندکی فشار درب صندوق باز خواهد شد.

بیشتر خودرو‌ها و وسایل داخل آن‌ها پس از دزدی اوراق می‌شوند. همچنین ممکن است اکثر آن‌ها دوباره به خریداران ناآگاه و بی‌خبر فروخته شوند. راه‌های مختلفی برای امنیت صندوق عقب پراید وجود دارد. مانند نصب قفل صندوق ضدسرقت و یا استفاده از پک‌های امنیتی که داخل بازار یافت می‌شوند. ما در ادامه به معرفی چند راهکار برای افزایش ایمنی قفل صندوق عقب پراید پرداخته‌ایم:

۱- افزایش امنیت با رعایت چند توصیه‌ حفاظتی

  • سوئیچ خودروی خود را بردارید. جا گذاشتن سوئیچ و قفل نکردن اتومبیل باعث سرقت اتومبیل خواهد شد. تقریباً نیمی از اتومبیل‌های دزدیده شده، قفل نشده بودند.
  • هرگز سوئیچ یدک را داخل اتومبیل پنهان نکنید. اینکار باعث می‌شود سارقان آن را به‌راحتی پیدا کرده و خودرو را به سرقت ببرند.
  • در پارکینگ‌هایی که نگهبان دارند پارک کنید. اجازه ندهید نگهبان پارکینگ به راحتی به کلید صندوق عقب و داشبورد دسترسی داشته باشد.
  • حتی برای یک لحظه، اتومبیل روشن خود را ترک نکنید. اتومبیل‌ها معمولاً در محل‌هایی مانند فروشگاه‌های کوچک، پمپ بنزین، عابربانک‌ها و … دزدیده می‌شوند.
  • از پارک کردن اتومبیل در نقاط خلوت خودداری کرده و در صورت امکان در پارکینگ و یا در محلی با نور کافی و شلوغ پارک کنید.
  • هنگام ترک اتومبیلتان دقت کنید که درها و شیشه‌ها کاملاً بسته باشند و هنگام ترک اتومبیل از به جا گذاشتن اشیاء قابل توجه و قیمتی در داخل خودرو جداً خودداری کنید.
  • به منظور جلوگیری از بازکردن شیشه و بادگیرها، اتومبیل خود را به تجهیزات ایمنی لازم مجهز کنید.

۲- از کار انداختن ضامن قفل صندوق عقب

یکی از روش‌هایی که می‌توان به صاحبان خودروی پراید توصیه کرد، پوشاندن شکافی است که بر روی درب صندوق عقب خودرو وجود دارد. در این روش شکاف بالای قفل صندوق را با بستن پیچ و مهره پر می‌کنند تا جایی برای ورود هیچ ابزاری جهت باز کردن قفل صندوق وجود نداشته باشد. این کار می‌تواند مدت زمان سرقت را کندتر کند، اما صددرصد مانع آن نمی‌شود.

روش دیگر آن است که ضامن و سیم پشت قفل را از کار بیاندازید. اینکار می‌تواند به عنوان یک راهکار سریع و کم‌هزینه در نظر گرفته شود. اما معایبی نیز به همراه دارد. اولین نقصی که می‌توان به آن اشاره کرد، عدم توجه و اطلاع سارقین از کار افتادن سیم پشتی می‌باشد. لذا آن‌ها اقدام به سرقت کرده و ممکن است آسیب جدی به قفل فابریک و درب صندوق پراید شما وارد کنند. علاوه بر آن باید احتمال خرابی پمپ درب را نیز در نظر بگیرید که در صورت خرابی، دیگر باز نخواهد شد و هزینه زیادی برای باز کردن آن باید متحمل شوید.

امنیت صندوق عقب پراید

۳- تعویض قفل صندوق جهت امنیت صندوق عقب خودرو

معمولا مغزی قفل صندوق پراید از نوع شیاری می‌باشد که متاسفانه ساختار این مغزی بسیار ضعیف است و به‌راحتی با یک پیچ گوشتی و چرخش آن، کل مجموعه قفل را باز می‌شود.

جایگزینی قفل صندوق با یک قفل مناسب که امنیت بیشتری به همراه دارد، می‌تواند مناسب‌تر باشد. قفل‌های معروف به قفل فابریک دارای امنیت بیشتری هستند. توجه داشته باشید ارزش محتویات خودرو شما چقد مهم و حیاتی است.

روش‌هایی برای جلوگیری از سرقت خودرو

۴- استفاده از قفل‌های ضد سرقت الکترونیکی برای صندوق عقب پراید

اکثر رانندگان با تعویض قفل صندوق و جایگزین کردن قفل کلیدی به جای قفل سوییچی می‌خواهند از سرقت صندوق عقب خودرو جلوگیری نمایند. قفل‌های کلیدی معمولا قابل اطمینان نیستند و پس از چند بار ضربه ممکن است به‌راحتی باز شوند. قفل‌های ضدسرقتی نیز وجود دارند که کاملا الکترونیکی می‌باشد و به هیچ عنوان بازشدنی نیست. توصیه ما نیز استفاده از این نوع قفل‌ها می‌باشد.

قفل الکترونیکی صندوق پراید جایگزین قفل فابریک کارخانه خواهد شد و در نقش قفل دوم برای صندوق شما عمل خواهد کرد. بدین ترتیب نیازی به تعویض سوییچ صندوق عقب نخواهید داشت.

امنیت صندوق عقب پراید

این قطعه جزو لوازم‌ یدکی مفید محسوب می‌شود که وظیفه آن قفل کردن صندوق ‌عقب و جلوگیری از باز شدن آن است. مکانیزم این قفل به صورتی است که تا زمانی که سیستم توسط صاحب اتومبیل غیر فعال نشود، درب صندوق با ضامن موجود در کنار صندلی راننده (در صورت دسترسی سارق به داخل اتومبیل) و یا حتی با سوییچ از بیرون اتومبیل هم، باز نخواهد شد. همچنین به قفل شدن مناسب درب صندوق و باز نشدن آن در اثر فشار کمک می‌کند.

جنس این قطعه از آهن ساخته می‌شود تا در مقابل فشار و ضربه مقاوم باشد و زائده‌‌ای برآمده شکل به نام زبانه قفل صندوق، عملکرد قفل صندوق‌ عقب را تکمیل می‌کند. قفل الکترونیکی درب صندوق با قرار گرفتن روی زبانه، باعث بسته شدن در شده و از باز شدن درب صندوق‌ عقب جلوگیری می‌‌کند. مکان قفل ضد سرقت در قسمت زیرین درب صندوق می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *