چرا باید از دوربین مدار بسته استفاده کنیم؟ معرفی دلایل نصب دوربین مداربسته

استفاده از یک دوربین مدار بسته در حفظ امنیت اموال و دارایی‌های ما بسیار ضرورت دارد. زیرا وجود یک دوربین در هر مکانی به افراد مجرم یا خرابکار این هشدار را می‌دهد که در صورت ارتکاب جرم تحت تعقیب و پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. در این مقاله به ویژگی‌ها و دلایل نصب این سیستم‌های امنیتی بیشتر می‌پردازیم. با ما همراه باشید!

دلایل نصب دوربین مداربسته


این روزها با توجه به روند رو به‌رشدی که جرائم مختلف در سال‌های اخیر داشته‌اند، اقدامات امنیتی اهمیت زیادی پیاده کرده‌ است. افراد و موسسات مختلف برای حفظ اموال خود از آسیب و خسارت، تدابیر امنیتی متفاوتی اتخاذ می‌کنند. استفاده از یک سیستم امنیتی مانند دوربین‌های مداربسته می‌تواند گزینه مناسبی برای این تدابیر امنیتی باشد. دلایل نصب دوربین مداربسته طیف گوناگونی از علل را شامل می‌شود که به بعضی از آن‌ها در این مقاله می‌پردازیم. در پایان نیز به چند مورد از ویژگی‌های دوربین مداربسته اشاره خواهیم کرد تا بتوانید تجربه استفاده بهتری از آن‌ها داشته باشید.

راه‌های افزایش امنیت منزل مسکونی | چگونه امنیت خانه را بالا ببریم؟

بررسی دلایل نصب دوربین مداربسته

عمده‌ترین و مهم‌ترین دلایل نصب دوربین مداربسته،‌ افزایش امنیت، پیشگیری از وقوع جرم و حس آرامش برای ساکنین می‌باشد. از دیگر مزایای نصب این سیستم‌های امنیتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- جمع‌آوری مدارک و شواهد

اگر در اطراف محل کار شما یا خانه‌تان جرمی رخ دهد، می‌توانید از فیلم‌های موجود برای شناسایی مجرم و تجزیه و تحلیل حادثه استفاده کنید. این مدارک می‌تواند به قاضی برای صدور حکم صحیح و سریع کمک کند.

۲- جلوگیری از اختلافات و حل آن‌ها

اگر در بین کارمندان یک شرکت و یا در بین کارمندان با مشتریان مشاجراتی صورت گیرد، می‌توان فیلم‌های ضبط‌‌ شده را مشاهد کرد. به‌این‌صورت می‌توانید متوجه شوید که دقیقا چه اتفاقی افتاده‌ست؟ همچنین می‌توانید از تبدیل اختلافات کوچک به مشکلات بزرگ جلوگیری کنید.

۳- آگاهی از اتفاقات موجود

می‌خواهید بدانید کارمندان شما چطور کار می‌کنند؟ چه ساعتی به مجموعه وارد شده و چه ساعتی خارج می‌شوند؟ افراد غریبه رفت و آمدی به مجموعه دارند؟
فرزندتان در خانه با پرستار خود تنهاست؟ والدین پیرتان هم همینطور؟ پرستارها در غیاب شما چگونه با آن‌ها رفتار می‌کنند؟ پاسخ به این سوال‌ها می‌تواند از دیگر دلایل نصب دوربین مداربسته باشد.

نصب دوربین مداربسته در کرج | نصب دوربین مداربسته در البرز

۴- جلوگیری از امنیت و سلامت محیط

آزار جنسی یکی از مشکلات مهمی است که ممکن است در هر مکانی رخ داده و سلامت آن را به خطر اندازد. دوربین مداربسته، می‌تواند از این اتفاق تا حد ممکن جلوگیری کند. همچنین در صورت وقوع این جرم، می‌تواند مدرک مناسبی برای دستگیری فرد خاطی باشد. با نصب دوربین مداربسته می‌توانید امنیت و سلامت محیط کار را تا حد زیادی افزایش دهید.

۵- کاهش هزینه‌های غیرضروری

یکی از عمده‌ترین دلایل نصب دوربین مداربسته کاهش هزینه‌های غیرضروری می‌باشد. به جای این که چند نگهبان شبانه‌روزی استخدام کنید با نصب چند دوربین در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

۶- تحت‌نظر قرار دادن مناطق پرخطر

کارخانه‌ای که در آن مواد خطرناکی نگهداری می‌شود، محدودیت در عبور و مرور افراد، نظارت شبانه‌روزی دلایلی است که می تواند با نصب یک دوربین مداربسته، مکان را زیر نظر گرفت. درنتیجه نگرانی برای بروز خطر چه برای افراد چه برای مکان کاهش می‌یابد.

۷. کنترل اتاق خواب کودک

اگر کودکی دارید که تنها در اتاقش می‌خوابد و می‌خواهید بدون آن که سروصدایی ایجاد کنید، از وضعیت فرزندتان در هر لحظه باخبر شوید. نصب یک دوربین مداربسته به شما کمک شایانی می‌کند.

هنگام خرید دوربین مداربسته باید به کدام یک از ویژگی‌های آن توجه کنیم؟

دلایل نصب دوربین مداربسته آنقدر زیاد است که هر مکان تجاری یا غیرتجاری تشویق می‌شود که حداقل یکی از آن‌ها را در محل مناسب نصب کند. اما ویژگی‌های دوربین مداربسته باید چه چیز‌هایی باشد تا بتوانیم آن را انتخاب کنیم. در ادامه سیستم‌های امنیتی آلارمید به بررسی این ویژگی‌ها می‌پردازد:

معرفی انواع دوربین مداربسته، ویژگی‌ها و کاربردهای آن‌ها

۱- کیفیت و وضوح بالا

تصاویر بی‌کیفیت و تار یا تصاویری با جزئیات بالا؟ تصاویر سیاه و سفید یا رنگی؟ کدام یک؟ با توجه به نیاز خود دوربینی با کیفیت و با وضوح مناسب خریداری نمایید.

۲- کنترل از راه دور

مشاهده تصاویر دوربین مداربسته از راه دور این امکان را به شما می‌دهد که در هر زمان و مکانی نظاره‌گر محل مورد نظر باشید. با‌ این ویژگی از طریق اینترنت می‌توانید تصاویر دوربین مداربسته را در گوشی یا کامپیوتر شخصی مشاهده کنید.

۳- اندازه دوربین مداربسته

با نصب یک دوربین با ابعاد بزرگ و قابل دید می‌توانید سارقین را از انجام سرقت باز دارید. اما اگر می‌خواهید مشاهده‌گر اعمال دیگران به‌صورت مخفیانه باشید، استفاده از دوربین کوچک و ظریفی پیشنهاد خوبی محسوب می‌شود.

۴- امکان چرخش دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته‌ای که امکان چرخش دارند، می‌توانند فضای بیشتری را تحت پوشش قرار دهند. اما اگر هدفتان مشاهده منطقه وسیعی نیست، یک دوربین ثابت مناسب است.

دلایل نصب دوربین مداربسته

۵- سیستم صوتی

از دیگر ویژگی‌های دوربین مدار‌بسته، داشتن یا نداشتن سیستم صوتی است. با این ویژگی می‌توان همزمان به صداها در کنار تصاویر گوش داد.

۶- قیمت

با توجه به هدفتان از خرید، دوربین مدار‌بسته‌ می‌تواند ویژگی‌های متفاوتی داشته باشد. هرچه امکانات کمتری بخواهید، هزینه کمتری خواهید پرداخت. سیستم‌های امنیت آلارمید به شما پیشنهاد می‌دهد با توجه به نیازی که دارید، دوربین مناسب خود را انتخاب کنید. اگر کارایی خاصی از دوربین را لازم ندارید از آن چشم‌پوشی کنید تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود.

۷- دید در شب

این که دید در شب از ویژگی‌های دوربین مداربسته مراکز تجاری باشد، به افزایش امنیت مکان کمک زیادی خواهد کرد.

۸- ضد آب بودن

اگر دوربین را جایی نصب می‌کنید که روز‌های زیادی از سال باران می‌بارد، بهتر است به این مدل از ویژگی‌های دوربین نیز توجه داشته‌باشید.

در آخر برای تجربه احساس امنیت بیشتر چه در خانه، چه در محیط کار از نصب دوربین مداربسته غافل نشوید. هزینه‌ای که یک بار برای نصب دوربین مداربسته پرداخت می‌کنید، هم به امنیت روانی شما کمک خواهد کرد و هم امنیت مالی شما را تا حدود زیادی تضمین می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *